گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > سفیر جمهوری اسلامی ایران: نوروز واقعه ای کهن و نشان ‌دهنده عمق فرهنگی و تمدنی ایران و باعث افتخار ما است


  چاپ        ارسال به دوست

جشن نوروز در لندن

سفیر جمهوری اسلامی ایران: نوروز واقعه ای کهن و نشان ‌دهنده عمق فرهنگی و تمدنی ایران و باعث افتخار ما است

جشن نوروز با حضور حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس، اعضای سفارت، مسئولین و کارکنان نهادهای ایرانی و خانواده‌های آنها در لندن برگزار شد.


سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس در سخنانی در این مراسم که شامگاه دوشنبه در محل اقامتگاه سفارت ایران برگزار شد، ضمن تبریک سال نو گفت: نوروز بخشی از تاریخ و بخش لایتجزایی از فرهنگ ایران است. 
وی افزود: در همه آثار فرهنگ ایران، همیشه بحث نوروز و یادی از نوروز وجود داشته و در واقع نوروز واقعه ای کهن و نشان ‌دهنده عمق فرهنگی و تمدنی ایران در گستره تاریخ است و این مساله در دنیای امروز که تاریخ و تمدن شناسنامه یک ملت محسوب می‌شود، باعث افتخار ما است . 
بعیدی نژاد اضافه کرد: ما باید به خود ببالیم که تمدن ایرانی چند هزار سال بیش از بسیاری از تمدن‌های دنیا قدمت دارد و تمامی شاخص‌های شمرده شده برای یک ملت چون جغرافیا، هویت ملی و زبان را در حد اعلای خودش دارد. 
وی گفت: زبان فارسی همواره مایه همبستگی و پیوستگی ملت ایران بوده و مردم کشورمان در این بخش از جغرافیای زمین حضوری چند هزار ساله داشته است و علیرغم تمام جنگ ها و اتفاقات جهانی در طول این هزاره ها، سقوط سلسله‌ها و ادغام کشورها، اما ملت ما همواره در یک پیوستگی تاریخی هویت خویش را حفظ کرده است، کما اینکه در پیشبرد اسلام نیز نقش بسیار مهمی ایفا کرده و اسلام بخش برجسته هویت ایرانی محسوب می گردد. 
بعیدی نژاد افزود: مجموعه این شاخصه‌ها می‌تواند برای ملت ما یک سرمایه بزرگ باشد که به ما کمک کند که در این کشاکش‌های سخت تاریخی با اعتماد به نفس کامل همواره از هویت و کیان ملی و دینی خودمان دفاع کرده و با اتکا به ریشه‌های تمدنی خودمان به پیش برویم. 
سفیر ایران افزود: توجه به ریشه های تاریخی تمدنی نباید مایه صرف شعار و تفاخر به گذشته باشد بلکه اینها سرمایه‌هایی هستند که بایستی از آنها برای ساختن یک جامعه بهتر استفاده کنیم و امیدواریم که در سال جدید قدم‌های مهمی که در این چند سال برای رشد و توسعه جامعه ما آغاز شده است ادامه دهیم. یکی از افتخارات ملت ما در این دوره جدید عبور از مرحله سخت فشارها و تحریم های جهانی علیه ایران بود که دشمنان ما برای شکستن مقاومت ملت ما طراحی‌کرده بودند و خوشحالیم که دشمنان ایران آرزوی تسلیم شدن ملت ما را به گور بردند. 
وی گفت: انشاء الله در تداوم این دوره جدید و سال 1396 که سال بسیار مهمی برای کشور است، بتوانیم براساس تجربیات گذشته، به حرکت رو به رشد خود ادامه دهیم و به شاخص‌های کاملتر توسعه اقتصادی و اجتماعی وتحقق اهداف سال جدید در اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال دست یابیم و اهداف توسعه متوازنی که ملت ما مستحق آن است را محقق کنیم. 


١٠:٥٥ - 1396/01/02    /    شماره : ٤٤٥٩٥٥    /    تعداد نمایش : ٧١٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران