گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > برگزاری کنفرانس افزایش شناخت از تپه باستانی سیلک کاشان در لندن


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کنفرانس افزایش شناخت از تپه باستانی سیلک کاشان در لندن

برگزاری کنفرانس افزایش شناخت از تپه باستانی سیلک کاشان در لندن

کنفرانس دو روزه افزایش شناخت نسبت به تپه سیلک(Sialk) کاشان روز دوشنبه و سه شنبه، یازدهم و دوازدهم تیرماه 1397 در خانه آسیا(Asia House) در لندن برگزار شد.

در این کنفرانس سخنرانان طی دو روز با ارائه گزارش‌ها و مقالاتی ویژگی‌های تپه تاریخی سیلک و راهکارهای نگه داری از این منطقه باستانی را بررسی کردند. از ایران هیاتی متشکل از فرمانداری کاشان، مدیرکل موزه ملی ، اساتید حوزه باستان‌شناسی و سفیر جمهوری اسلامی در لندن حضور داشتند.همچنین اساتید و پژوهشگرانی از دانشگاههای مختلف انگلیس، اروپا و استرالیا در این همایش حضور یافته و پیرامون اهمیت تاریخی این تپه باستانی که از مراکز آغاز استقرار اولیه بشر در عصر مقابل تاریخ به شمار می رود، سخنرانی کردند.

حمید بعدی نژاد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در این نشست طی سخنانی گفت: تپه سیلک یک بنای مهم تاریخی با قدمت بیش از شش هزار و  پانصد سال است که به دلیل آنکه زیستگاه انسان های اولیه و نیز محل شکل گیری تمدن های اولیه بشری بوده از نظر باستان شناسان منطقه بسیار مهمی به شمار می‌رود. بعیدی نژاد گفت : در تپه سیلک اشیای سفالی کشف‌شده که در بازشناساندن شیوه زندگی انسان در دوره‌های مختلف بسیار حائز اهمیت است.
وص اضافه کرد که دولت جمهوری اسلامی توجه زیادی به تپه سیلک نموده و به اکتشافات در این تپه و حفاظت از آن و نیز شناساندن آن به جهان کمک نموده است.

منطقه باستانی سیلک نخستین خاستگاه مدنیت و شهرنشینی در دنیا شناخته می‌شود و در جنوب غربی شهر کاشان واقع‌شده استآثار به‌دست‌آمده از تپه سیلک بیانگر این است که چند هزار سال قبل در این تمدن، صنعت ذوب فلزات و ریخته‌گری وجود داشته و مردم با این حرفه آشنا بوده‌اند
دوک‌های گلی و سنگی مربوط به هزاره‌های دوم و سوم پیش از میلاد که در سیلک پیداشده، نشان می‌دهد این منطقه از محل‌های بسیار قدیمی صنعت ریسندگی، نخ و بافت پارچه بوده است


٢٠:٠٤ - 1397/04/14    /    شماره : ٥٢٣٥٣٩    /    تعداد نمایش : ٣٢٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران