گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > امضای یادداشت تفاهم ساخت شبکه ای از مراکز پیشرفته درمان سرطان در ایران


  چاپ        ارسال به دوست

امضای یادداشت تفاهم ساخت شبکه ای از مراکز پیشرفته درمان سرطان در ایران

امضای یادداشت تفاهم ساخت شبکه ای از مراکز پیشرفته درمان سرطان در ایران

يادداشت تفاهم ساخت، توسعه و تجهيز  100 مركز درمان و تشخيص بيماريهاي سرطان در ايران با همكاري و سرمايه گذاري یک موسسه درماني انگليس موسوم به IHG امروز در سفارت کشورمان در لندن به امضاء رسید. 

این یادداشت تفاهم بین وزارت بهداشت و آموزش پزشكي ج. ا.ايران با گروه بین المللی بیمارستان IHG كه يك گروه بزرگ و معتبر انگليسي در ساخت و سرمايه گذاري در بخشهاي درماني  ميباشد پس از چندماه مذاكره در خصوص ابعاد فني پروژه، منعقد گردید.

این یادداشت تفاهم که پيش از اين توسط وزارت بهداشت کشورمان امضا شده بود امروز رسما به امضاي رئيس هيات مديره ي شركت IHG رسيد. بر این اساس شرکت مذکور اقدام به تامين مالي ساخت شبكه اي از مراكز پيشرفته ي درمان سرطان در سطح ايران شامل تهران و شهرستانهاي مختلف خواهد نمود كه همه با جديدترين تجهيزات و پروتكل هاي درمان سرطان مجهز شده و در قالب يك شبكه با يكديگر ارتباط و هماهنگي دارند كه از جمله ميتوانند در صورت نياز، بيماران را ابتدا در سطح تشخيص ياري نمايند و بنا به نياز به مراكز مجهزتر معرفي كنند.

بر اساس اين تفاهم، طرفين در مرحله ي بعدي گفتگوها، تمامي جزئيات مربوط به تأمين نيازهاي هر يك از اين مراكز را تعيين خواهند نمود و بعد از مشخص نمودن نيازهاي مالي هر يك از اين مراكز براي ساخت، تجهيز و تكميل، قرارداد نهائی را براي شروع به تكميل و ساخت مراكز درماني سرطان در سراسر ايران و طراحي شبكه منعقد خواهند نمود. 

طرف انگلیسی ضمن تامین هزینه های اجرای این طرح از طریق جذب منابع مالی براي ساخت، راه اندازي و تجهيز مراكز به پيشرفته ترين تجهيزات و دستگاههاي تشخيص و درمان، همچنین در زمینه تبادل آخرين يافته هاي علم پزشكي در خصوص مقابله با سرطان و آموزش نیروی انسانی با مراكز این شبكه درماني همكاري خواهد نمود.

حجم سرمایه گذاری مالي اين پروژه حدود يك ميليارد و ٨٠٠میلیون یورو تخمين زده ميشود و کار ساخت اين شبكه با توجه به ويژگيها در سه فاز آماده به كار خواهد شد. 

اين پروژه كه چندين سال است منتظر جلب سرمايه گذار و تامين مالي ميباشد، در صورت تکمیل یکی از بزرگترین پروژه های درماني کشور خواهد بود که با استفاده از منابع تامين مالي خارجي به اجرا درخواهد آمد كه با مشاغل وابسته برای چندين هزار نفر نيز اشتغال ایجاد خواهد نمود.


١٨:٥١ - 1396/08/01    /    شماره : ٤٨٢٢٣٣    /    تعداد نمایش : ٨٦٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران